CorelDraw szybkie triki cz.5

1 lutego 2010 | Tutorial graficzny | 1 050 views | 1 komentarz »

CorelDraw Szybkie TrikiJest już niewczesna godzina, ale jeszcze poniedziałek, więc trzymamy się harmonogramu. Wszystkich czekających na poniedziałkową porcję porad przepraszam za późną porę aktualizacji. Jak mam nadzieją zauważycie, zmieniła się nieco oprawa wideo. Wymagało to odpowiedniego dopieszczenia zanim zostało dopuszczone do ruchu.

W kolejnej porcji porad, przydatnych grafikom pracujących z programem CorelDraw, zobaczycie jak ułatwić sobie poruszanie się po obszarze roboczym.

Trik przydatny szczególnie w sytuacji gdy pracujemy nad szczegółami grafiki w powiększeniach. W takiej sytuacji nawigacja staje się niezbędna ale też nieco uciążliwa. Częste przewijanie strony jest irytujące, męczące i na dłuższą metę wydłuża czas pracy. Wybranie narzędzia dłoń w trakcie rysowania ścieżki, przerywa rysowanie i zmusza do wznowienia rysowania przerwanej ścieżki.

Zobaczcie alternatywną metodę nawigacji w obszarze roboczym.

Pamiętajcie że najlepszym sposobem na bycie na bieżąco jest subskrypcja za pomocą maila lub kanału RSS (więcej o RSS).

Jeśli macie propozycję do kolejnych artykułów lub tutoriali piszcie w komentarzach lub skorzystajcie z wygodnego formularza kontaktowego, który znajdziecie na górze strony.

Tagi: , ,

Zapisz/Zakładki

Jedna odpowiedź

  1. [...] jak sprawnie nawigować w przestrzenie roboczej nie przeszkadzając sobie w ilustrowaniu: coreldraw-szybkie-triki-cz-5 Jeśli podoba Ci się ten artykuł dodaj go proszę do Delicious lub [...]

Dodaj komentarz